olaplex

Marzeniem wielu kobiet są lśniące i zdrowe włosy. Nie ma się co dziwić. To prawdziwa ozdoba każdej kobiety. Jednak tak wiele osób wciąż naraża włosy na ciągłe uszkodzenia – przez częste rozjaśnianie, prostowanie i niewłaściwą pielęgnację.

Kosmetyki ratujące zniszczone włosy

Na rynku można znaleźć wiele środków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Jednak są to kosmetyki, które nie działają w jakiś wyjątkowy sposób. Oczywiste jest, że systematyczne ich używanie  polepszy kondycję włosa, jednak nie ma się co łudzić, że odżywią bardzo zniszczoną strukturę. W takim przypadku należy użyć bardziej profesjonalnych produktów, jakimi są na przykład kosmetyki Olaplex dostępne na https://www.cocolita.pl/olaplex. Ich wyjątkowość polega na tym, że posiadają bardziej skoncentrowane składniki niż zwykłe odżywki. Zawierają imaelinian bis-aminopropylowodiglikolowy, który jest nowatorskim, bardzo skutecznym składnikiem aktywnym. Działanie tej substancji polega na tym, że łączone są na nowo mostki dwusiarczkowe, które uległy uszkodzeniu podczas inwazyjnych zabiegów fryzjerskich. Dzięki temu włosy zostają odbudowane i zregenerowane.

olaplex

Jak przebiega kuracja?

Produkty Olaplex No.1 dodawane są do farb lub do rozjaśniaczy w celu ochrony struktury włosa przed niekorzystnym działaniem składników chemicznych. Preparatu można też użyć na lekko wilgotne włosy, niekoniecznie podczas wykonywania zabiegów fryzjerskich. W jednym i drugim przypadku należy przejść do drugiego etapu, który polega na wzmocnieniu i podtrzymaniu efektu. Nakładając kosmetyk na pasma, warto je rozczesywać szerokim grzebieniem. Preparat powinien być pozostawiony na około 40 minut i spłukany wodą. Dla długotrwałego efektu odżywczego warto skompletować kosmetyki do codziennej pielęgnacji, które będą uzupełnieniem terapii. Mogą to być na przykład: szampon o nazwie Olaplex 4, Intensive Bond Building Hair Treatment i inne maski lub odżywki z serii.

Naturalna struktura włosa może zostać bardzo szybko naruszona przez zabiegi chemiczne. Wtedy pasma mogą się puszyć, rozdwajać, być przesuszone. Takie włosy nie wyglądają dobrze, warto więc wprowadzić odpowiednią pielęgnację, która wzmocni i wygładzi pukle.