Kobiety mające włosy w kolorze blond dobrze wiedzą jak trudno utrzymać chłodny odcień kosmyków. Na zmianę ich tonu może mieć wpływ wiele czynników, przede wszystkim działanie promieni słonecznych, wypłukiwanie się barwnika podczas kolejnych myć, a także stosowanie nieodpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Co ciekawe na takie zmiany nie są narażone tylko kobiety, które farbują włosy chemicznie, na ocieplenie koloru są narażone także panie mające naturalny kolor pasm. Po jakie produkty warto zatem sięgać, aby cieszyć się chłodnym odcieniem blondu?

no yellow fanola

Sprawdzone produkty

No Yellow Fanola to seria produktów do włosów, która jest przeznaczona dla blondynek. W jaki sposób należy ich używać? Pierwszym krokiem jest wykorzystanie szamponu z serii, należy go starannie wmasować i zostawić na kosmykach na kilka minut. Następnym krokiem jest staranne spłukanie produktu. Na tak przygotowane włosy można zaaplikować maskę Fanola No Yellow. Należy wmasować ją w całą długość włosów, rozczesać i tak pozostawić na kilka minut, a następnie dokładnie spłukać. Kończąc mycie kosmyków warto używać chłodnej wody, ponieważ ten prosty krok pomoże zamknąć łuski włosów.  Trzeba pamiętać, że Fanola No Yellow to produkty mające fioletowy pigment, który może zabarwić skórę. Z tego powodu na czas ich stosowania warto założyć rękawiczki ochronne.

Chłodne odcienie brązu

Również kobiety mające ciemne włosy nierzadko borykają się z ociepleniem koloru pasm. To problem osób, które regularnie farbują włosy na chłodne odcienie brązu. Również w tym przypadku warto sięgać po kosmetyki do pielęgnacji, które dzięki specjalnemu pigmentowi pozwolą zapobiec ocieplaniu się koloru kosmyków.

Świetnie sprawdzą się produkty z niebieskim pigmentem, jak choćby Fanola No Orange. W serii znajduje się szampon oraz odżywka, które neutralizują czerwone oraz miedziane refleksy, a dodatkowo ułatwiają rozczesywanie pasm po umyciu. Podobnie jak w przypadku serii przeznaczonej dla blondynek należy pamiętać o założeniu rękawiczek ochronnych na czas aplikacji oraz zmywania produktów.