Nacomi Next Level z niacynamidem

Niacynamid jest też nazywany kwasem nikotynowym, mimo że nie ma nic wspólnego z nikotyną. Znaleźć można też go pod nazwą witamina B3, PP lub niacyna. Niezależnie od tego, jak zostanie on określony, wciąż jest on substancją, która wzbudza coraz więcej zachwytów wśród miłośników świadomej pielęgnacji. Kosmetyki z niacynamidem są zalecane szczególnie podczas problemów z przebarwieniami skórnymi i zaczerwienieniami. Czy rzeczywiście jest skuteczny? Czy sprawdza się w ich leczeniu?

Skutecznie niweluje hiperpigmentację

Niacynamid jest składnikiem preparatów leczniczych stosowanych w celu zapobiegania i redukcji hiperpigmentacji skóry. Jego zadaniem jest hamowanie transportu melaniny z melanocytów do komórek naskórka, co równocześnie zapobiega odkładaniu pigmentu w keratynocytach. Tym samym nie ma możliwości, by pigment dalej był składowany w komórkach i widoczny na skórze. Właściwości niacynamidu sprawiają, że może on być wykorzystywany w celu rozjaśniania skóry i zmniejszania ilości widocznych na niej przebarwień.

Zaczerwienienia potrądzikowe

Zaczerwienienia często towarzyszą zmianom trądzikowym. Bywa, że są one bardziej uciążliwe niż sam trądzik, a ich pozbycie się jest wyjątkowo trudne. Dlatego w przypadku ich wystąpienia warto sięgnąć po kosmetyki z niacynamidem. Jego własności rozjaśniające mają też swoje zastosowanie w przypadku przebarwień po stanach zapalnych, po urazach oraz po ekspozycji na słońce. Mogą też sprawdzić się w przypadku zmian powstałych w wyniku wahań hormonalnych lub na skutek starzenia się skóry. Niacynamid stymuluję syntezę kolagenu i ceramidów oraz działa przeciwzapalnie. Tym samym może on skutecznie wspierać regenerację skóry podczas gojenia się na niej niewielkich zmian lub ranek pozostałych po zmianach trądzikowych. Dzięki temu redukcja zaczerwienień jest jeszcze bardziej skuteczna, a jej efekty szybsze. Pierwsze efekty można zaobserwować już po dwóch tygodniach regularnego stosowania kosmetyków z niacynamidem w stężeniu 2%, ale jego używanie należy przedłużyć.