co wpływa na kondycję cery?

Skóra twarzy jest wizytówką kobiety w każdym wieku. Nieważne, czy ma się naście lat, czy osiemdziesiąt, warto dbać o skórę. Twarz jest delikatna, nie chronią jej ubrania, jest cały czas wystawiona na pełen widok. Dlatego potrzebuje specjalnej troski. Pielęgnację skóry twarzy należy rozpocząć od wnętrza organizmu.

Co szkodzi skórze?

Negatywnie na skórę twarzy i nie tylko, działają głównie cztery czynniki. Pierwszym z negatywnych bodźców jest stres, zwłaszcza długotrwały, utrzymujący ciało człowieka w napięciu przez wiele godzin. Sytuacje stresowe często się powtarzają, aż dochodzi do momentu, kiedy człowiek nie ma już siły na nic, ale zanim będzie w stanie to zauważyć, to jego skóra już go o tym zaalarmuje.

Drugim czynnikiem negatywnie, wpływającym na kondycję skóry są wahania hormonów. Najbardziej dotkliwe są w okresie dorastania i przekwitania.

Trzecim negatywnym bodźcem jest niewłaściwa dieta. I tu doskonale się sprawdza polskie powiedzenie: jesteś tym co jesz. Źle dobrana do potrzeb człowieka dieta może wyrządzić więcej skutków ubocznych, niż korzyści. Odpowiednio zbilansowane posiłki dają siły do działa. Niezdrowe posiłki tylko zapychają człowieka i zanieczyszczają organizm toksynami.

Ostatnim negatywnym czynnikiem jest upływ czasu. Wiadomo nie od dziś, że z wiekiem skóra staje się mniej jędrna i elastyczna, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. Na tykający zegar nie ma się wpływu, ale można skutecznie ograniczyć negatywne działanie przemijających lat oraz efektywnie maskować niedoskonałości skórne. To wszystko za sprawą szerokiej gamy produktów do makijażu, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Jakie kosmetyki zatuszują niedoskonałości?

W drogeriach, aptekach, a nawet w supermarketach znaleźć można wiele produktów przeznaczonych do makijażu. Ceny wahają się od kilku złotych za podkład do nawet kilku set za dobry korektor. Cena nie jest tu wyznacznikiem jakości. Niekiedy tańsze kosmetyki lepiej skórze służą. Dla przykładu kosmetyki Radiant Lift nie są drogie, a są skuteczne. Każdą przeciętnie zarabiającą kobietę na nie stać. Nową gamę produktów do makijażu wypuściła ostatnio jedna z bardziej znanych marek na rynku. Mowa tu o kosmetykach Max Factor Radiant Lift. Produkty z tej linii skutecznie tuszują niedoskonałości skóry, dzięki pigmentom rozświetlającym. A co ważne, seria Radiant Lift Max Factor jest dostępna w każdej lepszej drogerii.