długie rzęsy makijaż

Sztuczne rzęsy zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się jaki klej do rzęs wybrać w pierwszej kolejności. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs jest jednym z podstawowych zabiegów jeżeli chodzi o makijaż oka.

Czym wyróżnia się porządny klej do rzęs?

Profesjonalne kleje jak łatwo się domyślić powinny mocno przyklejać rzęsty tak, aby można je było odkleić jedynie przy demakijażu albo podczas zdejmowania sztucznych rzęs za pomocą removera. Bardzo ważne jest również to, aby klej był dość elastyczny, dzięki czemu nie będzie tworzyć się dokuczliwa skorupa. Największą wadą słabych klejów jest to, że kąciki rzęs szybko się odklejają. Warto zwrócić również uwagę na skład. Uważać należy oczywiście na wszelkie substancje, które drażnią oko.

Jak prawidłowo stosować kleje do rzęs?

Wybranie porządnego kleju to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo z niego skorzystać. Na szczęście większość klejów dostępnych na rynku są bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy posmarować klej na pasku i odczekać kilka sekund. Sztuczne rzęsy należy przykleić do powiek tuż nad samą linią rzęs. Aby idealnie przyłożyć rzęsy warto skorzystać z pomocy pęsety.

Jakie są najpopularniejsze kleje do rzęs?

Oryginalny klej do sztucznych rzęs może zastygać nie tylko na czarno, ale również dostępne są bezbarwne preparaty. Wybór konkretnego rozwiązania zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji każdej kobiety. Większość stylistek poleca czarny klej do sztucznych rzęs, który wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie. Pamiętać należy również o tym, aby nie przesadzić z ilością kleju. Bezbarwny klej niskiej jakości może być widoczny zwłaszcza na kępkach, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na odpowiednią proporcję. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że kleje do rzęs mogą uczulać, dlatego też jeżeli istnieje taka możliwość, to należy wcześniej je przetestować. Najlepiej posmarować niewielką ilość kleju za uchem, dzięki czemu będzie można zaobserwować reakcję skóry.