stylizacja paznokci z użyciem Semilac 5w1

Poprawne wykonanie manicure lub pedicure hybrydowego zajmuje sporo czasu. Na cały ten proces składa się wiele czynności, które należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Każda z nich zajmuje czas, więc redukcja wykonywanych czynności, może po prostu skrócić czas całego zabiegu. Dlatego właśnie warto wypróbować lakiery z serii Semilac Extend 5w1 i przekonać się na własne oczy, że hybrydy można zrobić bardzo szybko.

Przygotowanie

Na początek należy przygotować płytkę paznokcia. W tym celu trzeba nadać jej odpowiedni kształt, usunąć skórki i delikatnie zmatowić płytkę. Po tej czynności zostanie na niej pyłek, który trzeba usunąć. Najlepiej jest zrobić to przy pomocy wacika nasączonego cleanerem, który równocześnie odtłuści też paznokieć i pozbędzie się z niego wszelkich zabrudzeń. Potem można już sięgnąć po produkty z serii Semilac Extend 5w1.

Stylizacja

Przy tradycyjnie wykonanej stylizacji trzeba położyć bazę, dwie warstwy lakieru oraz coat. Po każdej warstwie trzeba też skorzystać z lampy UV, której promieniowanie utwardza wszystkie te produkty. W przypadku lakierów z serii Semilach 5w1 jest inaczej. Wystarczy położyć lakier bezpośrednio na płytce paznokcia i utwardzić go lampą. Dla wzmocnienia efektu kolorystycznego można położyć też drugą warstwę tego samego lakieru i znów ją utwardzić. Nie ma jednak potrzeby używania bazy lub coatu. Oznacza to dużo mniej czasu potrzebnego do aplikacji i do utwardzania lakierów. W ostatecznym rachunku to przynajmniej kilkanaście minut, które zostały zaoszczędzone. Można je wykorzystać na coś innego np. uzupełnienie stylizacji dodatkowymi ozdobami np. wzorkami, cyrkoniami itd.

Zakończenie

By stylizacja lakierem Semilac 5w1 była pełna, należy jeszcze pozbyć się warstwy dyspersyjnej. Jest to lepka warstwa, która zawsze pozostaje na powierzchni lakieru. Mogą do niej przylepiać się różne drobinki, które popsują ostateczny efekt stylizacji. Dobrze jest, więc na zakończenie ponownie przetrzeć paznokcie cleanerem. Dzięki temu warstwa ta zostanie usunięta, a lakier zabezpieczony.