półtrwała farba Loreal z serii Colorista Washout

Farby do włosów Loreal są znane na całym świecie, dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym, łatwej aplikacji i długiemu, dobrze prezentującemu się efektowi zabarwiania. Jednak, tak jak w przypadku każdej innej marki, przed kupieniem oferowanej przez firmę Loreal farby do włosów, trzeba zdecydować się na to, jaki wygląd mają przybrać włosy po zafarbowaniu, a także jak długo powinien utrzymywać się efekt.

Farby Loreal są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy może znaleźć produkt odpowiadający jego preferencjom – jednak najpierw należy przeanalizować oferowane typy farb do włosów.

Farba do włosów Loreal i jej zróżnicowane przeznaczenie

Wszystkie farby do włosów są dostosowane do konkretnych celów stylizacyjnych. Można kupić zarówno farbę do maskowania pierwszych siwych włosów, jak i zabarwienia w całości siwej fryzury. Z kolei użycie ich w odwrotnych warunkach przyniesie znacznie gorszy efekt.

To samo tyczy się farb o żywych kolorach, a farb podkreślających naturalną barwę włosów. Jeśli użyje się żywej farby o takim samym kolorze, co naturalne włosy porastające głowę, będą one wyglądać nienaturalnie i się wyróżniać. Analogicznie, farbą do podkreślania naturalnego koloru nie można podkreślić tego nałożonego przez inną farbę. Dopasowanie odpowiedniej farby do celu jest bardzo ważne, co nie zmienia faktu, że różnorodność farb Loreal, które możemy znaleźć zarówno stacjonarnie, jak i online (zobacz np. farby Loreal w drogerii Cocolita) jest bardzo dużym plusem tej marki.

Klasyczne trzy typy farby

Na rynku kosmetycznym wyróżnia się trzy główne typy farby do włosów: trwałe, półtrwałe i tymczasowe. W ofercie Loreal można znaleźć wszystkie trzy, dzięki czemu każdy, niezależnie od potrzeb, może sobie pozwolić na zakup farby do włosów tej marki. Kupując farby permanentne należy liczyć się z występowaniem odrostów, do których niwelowania firma Loreal również oferuje specjalne produkty.

Najlepszym typem farby mimo wszystko wydają się być farby półtrwałe, ponieważ nie tylko są one znacznie zdrowsze dla struktury włosów, ale nie pozostawiają po sobie odrostów. Nałożenie tego typu farby nie jest tak nietrwałe, jak można by się spodziewać – farba semi permanentna potrafi wytrzymać nawet 6-10 tygodni bez utraty koloru. Z kolei ciekawym i coraz częściej kupowanym produktem są farby tymczasowe, które nie tylko pozwalają na sprawdzenie, jak dany kolor będzie wyglądał na głowie danej osoby, ale także są świetną odskocznią od standardowego wyglądu w czasie imprez lub innych wydarzeń.