problemy skórne dotykają wielu kobiet

Skóra sucha cechuje się przede wszystkim nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia, które obejmuje twarz i ciało oraz nasila się zwłaszcza po kąpieli. Tego typu skóra ma tendencje do pękania, jest szorstka oraz mało elastyczna. Traci ona swoją istotną funkcję, którą jest zapewnienie ochrony organizmu przed przenikaniem czynników drażniących.

Czym jest skóra sucha i odwodniona?

Skóra odwodniona definiowana jest jako stan przejściowy, który może być w dość prosty i szybki sposób cofnięty. Uczucie ściągnięcia ma w tym przypadku zwykle charakter miejscowy. Skóra sucha to schorzenie przewlekłe, które może powodować dyskomfort pacjentów w postaci świądu czy pieczenia. Skóra sucha jest szorstka, mało elastyczna, a na jej powierzchni może dochodzić do rozwoju stanów zapalnych czy naskórkowego łuszczenia. Ma ona nieregularną powierzchnię oraz tendencje do występowania zmian egzematycznych. Skóra sucha jest stanem chronicznym, który może mieć podłoże genetyczne. W wyniku niekorzystnych zmian dochodzi do zachwiania równowagi hydrolipidowej oraz podatności na podrażnienia oraz utratę wody.

Jakie mogą być przyczyny nadmiernego przesuszenia skóry?

Do przesuszenia skóry może dochodzić na skutek niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych. Poza tym, zmiany mogą mieć związek z przebiegiem łuszczycy, cukrzycy czy niedoborem składników odżywczych w organizmie. Do nadmiernego przesuszania skóry może również dochodzić na skutek jej kontaktu z nieodpowiednimi kosmetykami, takimi jak mydło czy żel pod prysznic.     

W jaki sposób należy dbać o skórę suchą?

Skóra sucha wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Powinna ona obejmować stosowanie dobrej jakości kosmetyków, takich jak choćby seria Bioderma Atoderm dostępna na stronie https://www.cocolita.pl/bioderma-atoderm. Kosmetyki z serii Atoderm szybko przynoszą ukojnie skórze oraz zdecydowanie poprawiają komfort życia pacjenta. Co ważne, marka Bioderma Atoderm oferuje liczne produkty, które z powodzeniem można dobrać w zależności od potrzeb danej skóry oraz wieku. Z dobrodziejstw kosmetyków z serii Atoderm z powodzeniem mogą zatem korzystać całe rodziny, w tym zarówno dorośli, jak i dzieci.