true skin catrice

Podkłady do twarzy to kosmetyki, które są niezbędne do wykonania pełnego makijażu. Ich zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry oraz stworzenie pewnej bazy pod użycie innych kosmetyków takich jak bronzer czy róż. Jest wiele sposobów aplikacji podkładu. Który z nich jest najlepszy?

Gąbeczka

Od kilku już lat zaleca się aplikację podkładu przy pomocy niewielkiej gąbki w kształcie łzy. Gąbkę należy zmoczyć, odcisnąć, a potem można wykorzystać ją do rozprowadzenia podkładu po skórze przy metodzie stemplowania. Produktu nie należy rozciągać na skórze, ale raczej go wklepywać. Dzięki temu podkład Catrice True Skin lub inny może zostać wduszony głęboko w pory skóry. Efektem jest wyrównany koloryt i dość naturalny look.

Pędzel i szczotka

true skin catrice

Czasami poleca się nakładanie podkładu przy pomocy pędzla lub szczoteczki z okrągłą główką. Kosmetyki z serii True Skin Catrice nadają się do aplikacji przy ich pomocy, bo mają lekką formułę, ale bardzo gęste i tłuste kosmetyki mogą być niezbyt praktycznym wyborem. Wielu makijażystów zarzuca tej metodzie aplikacji mało naturalny wygląd końcowy skóry. Równocześnie jednak trzeba dodać, że zapewnia ona równe i bardzo silne krycie. Po nałożeniu podkładu na twarz przy pomocy pędzelka koniecznie trzeba go jeszcze delikatnie wklepać palcami albo gąbeczką, by lepiej przylegał do struktury skóry.

Palcami

Catrice podkład True Skin można też aplikować przy pomocy palców. To rozwiązanie dość wygodne, bo nie wymaga korzystania z żadnych dodatkowych narzędzi, ale równocześnie jest dość dalekie od perfekcji. Przede wszystkim trudno jest utrzymać równą warstwę kosmetyku na całej powierzchni skóry. Wystarczy inny nacisk palców, by warstwa zmieniła swoją grubość, a krycie stało się nierówne. Czasami widoczne są wyraźne smugi od palców. Szczególnie trudne jest dokładne pokrycie skóry na nozdrzach. Dobrze jest pomóc sobie przy pomocy patyczka kosmetycznego. Trzeba też pamiętać, że podczas takiej aplikacji zużywa się dużo więcej kosmetyku niż w przypadku użycia gąbeczki.