krem na trądzik

Trądzik jest chorobą skóry, u których przyczyn leży nadmiar wydzielanego sebum wywołany zmianami hormonalnymi. Na jego powstawanie mają także znaczący wpływ czynniki takie jak: stres, niewłaściwa dieta, chroniczne zmęczenie, czy też nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Trądzik jest chorobą przewlekłą, której leczenie powinno się powierzać specjaliście, gdyż może okazać się konieczna farmakoterapia. Często jednak w przypadku łagodnych zmian trądzikowych wystarczy dobór odpowiednich kosmetyków i właściwa pielęgnacja.

Naturalne kosmetyki na trądzik

Warto zaznaczyć fakt, że kuracja przeciwtrądzikowa powinna opierać się na kosmetykach o naturalnym składzie. Substancje zawarte w niektórych kosmetykach takie jak parabeny, silikony i sztuczne barwniki mogą jedynie zaostrzać zmiany trądzikowe. Na szczęście coraz więcej firm skupia się na produkcji kosmetyków naturalnych, które zrobiły furorę w przemyśle kosmetycznym. Jak poznać naturalny kosmetyk nie posiadając zbytniej wiedzy z zakresu technologii kosmetycznej? Zasada jest prosta: im krótszy skład kosmetyku, tym większe prawdopodobieństwo, że jest on naturalny. Warto jednak pamiętać, że kosmetyki naturalne ze względu na małą zawartość substancji konserwujących mają znacznie krótszy okres przydatności.

Kremy na trądzik

Właściwy krem na trądzik powinien przede wszystkim odpowiednio nawilżyć skórę, nie zapychając jej i nie powodując wysypu kolejnych wyprysków. Cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa i potrzebuje częstego nawilżania. Należy jednak zrezygnować z wszelkiego rodzaju kremów o bardzo tłustej konsystencji, zawierających np. oleje, parafinę, substancje silikonowe. Krem na trądzik powinien regulować wydzielanie sebum poprzez obecność w składzie substancji obniżających aktywność gruczołów łojowych. Warto zainwestować w produkty które są bezzapachowe, nie zawierają alkoholu, a ich konsystencja jest lekka. Kremy te powinny także zawierać właściwości antybakteryjne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Tego typu produkty najlepiej sprawdzą się w pielęgnacji cery trądzikowej.

kosmetyki na trądzik

Czy kosmetyki na trądzik przynoszą efekty?

Prawidłowo dobrane kosmetyki na trądzik z pewnością mogą poprawić wygląd cery trądzikowej i pomóc w walce z niedoskonałościami. Należy jednak podkreślić fakt, że pielęgnacja to tylko jeden z czynników mających wpływ na kondycję skóry. Nie powinno się zapominać o odpowiedniej diecie, aktywności fizycznej, czy też ograniczeniu sytuacji stresowych oraz kontroli równowagi hormonalnej.