Jak stosować oleje do włosów

Wiele osób marzy o pięknych i gęstych włosach. Niestety bardzo często złe nawyki pielęgnacyjne sprawiają, że wygląd włosów pozostawia wiele do życzenia i bardzo ciężko doprowadzić je do pożądanego stanu. Na szczęście istnieje szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które mają na celu poprawić kondycję włosów i nadać im gęstości, objętości oraz blasku. Jednym z takich zabiegów jest olejowanie włosów. Stosując oleje na włosy można poprawić miękkość oraz elastyczność włosów, co przekłada się na ich łatwiejsze rozczesywanie oraz bardziej zdrowy wygląd.

Jak stosuje się olejek do włosów?

Przede wszystkim, przed rozpoczęciem zabiegu olejowania włosów warto wybrać odpowiedni olej do włosów z Cocolita dostosowany do typu i struktury włosa. Warto poświęcić tej kwestii dłuższą chwilę, ponieważ nie istnieje jeden olejek o uniwersalnym działaniu dla wszystkich typów włosów.

Olejowanie włosów polega na nałożeniu olejku na włosy i pozostawieniu go na dłuższą chwilę. Następnie olej do włosów trzeba dokładnie zmyć i gdy włosy już całkowicie wyschną można odczuć widoczną różnicę. W zależności od typu włosów długość przetrzymywania olejku na głowie będzie się różnić. Im bardziej wysuszone i zniszczone są włosy, tym olejek potrzebuje więcej czasu, aby odpowiednio je nawilżyć.

olej do włosów w szklanej buteleczce

Olejowanie włosów można przeprowadzać na kilka sposobów. Najczęściej wykonuje się je na sucho, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nałożyć olej na mokre włosy, od razu po umyciu oraz spłukaniu odżywki.

Czy olejki mogą obciążać pasma włosów?

Wiele osób obawia się o to, że stosowanie olejków na dłuższą metę może mieć szkodliwy wpływ na włosy. Dawniej panowało przeświadczenie, iż olejki obciążają pasma włosów, co w rezultacie prowadzi do ich osłabienia. Na szczęście technologia zastosowana w olejkach do włosów sprawia, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i pozwala poprawić kondycję włosów, sprawiając, że będą one lśniące i mniej łamliwe. Nie należy więc obawiać się olejowania włosów i raz na jakiś czas wykonywać taki zabieg w swoim domu.