kobieta ogląda swoje paznokcie

Odpowiednio dobrana baza do paznokci to klucz do zadbanych oraz, co najważniejsze trwałych paznokci. Niestety nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, używając zamiast profesjonalne bazy zwykłego lakieru, co zazwyczaj kończy się odpryśnięciem koloru już po kilku dniach. Oczywiście oprócz przedłużania trwałości manicure spełnia ona również wiele innych zadań.

Baza do paznokci – wysoka trwałość oraz zjawiskowy wygląd twojego manicure

Baza do paznokci umożliwia również ich przedłużenie w naturalnie wyglądający sposób oraz wygładzenie płytki paznokcia. Tak przygotowane dłonie mogą być pokryte pierwszą warstwą lakieru, bez obaw o jakiekolwiek problemy z jego nakładaniem. Zastosowanie bazy do manicure chroni również paznokcie przez działaniem czynników zewnętrznych, które mogłyby im zaszkodzić, gwarantując zdrowe i mocne paznokcie przez wiele tygodni.

Bazy do paznokci klasycznych – czym różnią się od tych do hybryd?

Wbrew pozorom manicure z użyciem klasycznych lakierów również wymaga użycia specjalnej bazy. Tak samo jak w przypadku baz do manicure hybrydowego pomagają one wyrównać powierzchnię paznokcia oraz zwiększyć trwałość lakieru. Różnią się one jednak tym, że nie trzeba utrwalać ich w lamie UV – wystarczy tylko cierpliwie poczekać, aż baza wyschnie i nałożyć barwny lakier, a następnie top do paznokci. Ostatni element manicure zapewnia jeszcze większą trwałość oraz elegancki, zdrowy błysk.

Jak stosować bazę do paznokci?

Oczywiście wszystko zależy jakiego typu bazy do paznokci używamy. W przypadku wariantów hybrydowych niezbędne jest wcześniejsze zmatowienie płytki paznokcia, aby baza mogła swobodnie do niego przylegać. Po nałożeniu kosmetyku należy utrwalić całość w lampie UV i nałożyć pierwszą warstwę lakieru. Jeśli jednak korzystamy z bazy do paznokci klasycznych wystarczy jedynie nałożyć na paznokieć cienką warstwę produktu i czekać, aż baza zastygnie. Nie wymaga ona żadnego dodatkowego utrwalenia, aby mogła utrwalić każdy, nawet najbardziej skomplikowany. manicure.